Wpisy użytkownika wenja z dnia 13 maja 2012

Liczba wpisów: 22

wenja
 
Ja osobiście chciałabym założyć Pricesse:) Te sukienki są najpiękniejsze:)
 

wenja
 
Ekskluzywna marka, która stanowi przedmiot pożądania każdej fashionistki. Przyznam się szczerze, że gdy kupiłam sobie torebkę LV i myślałam, iż padnę ze szczęścia. W tym momencie, kiedy już spory czas jest ona moją własnością, już mnie tak nie cieszy. Pojawił się taki problem, że chciałabym jeszcze więcej rzeczy z LV i koło się zamyka:( Pytam więc jak to jest z Wami? Czy kiedy kupicie już wymarzoną rzecz, nie jest ona już tak pożądana jak w momencie, kiedy jej jeszcze nie miałyście?
  • awatar Malkavian: Mnie się akurat torebki LV nie podobają ale jeżeli uda mi się kupić coś drogiego to jednak cieszy i che się więcej zaraz :P Jednak widać i czuć, że to zupełnie inna jakość i nie wychodzi z mody.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

wenja
 
Kolejną kwestią dotyczącą treningu ( tego fizycznego i mentalnego), którą chciałabym poruszyć są przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na tycie. Otóż wyobraźcie sobie, że tylko w 5 % nasza genetyka może być odpowiedzialna za nadwagę. Aż 95 % zależy tylko od nas. Tak więc jak ktoś opowiada, że on jest gruby, bo ma to po mamie czy tacie i jest to genetyczne to chcę mi się trochę śmiać. Może to brutalne, ale jak wpieprz..... to jesteś sam sobie winien. Tłuszcz nie bierzę się z powietrza. To samo tyczy się osób szczupłych. Nie można mówić, że ja jestem chuda, ponieważ mam szybką przemianę materii. Wpływają na to inne okoliczności. Mówię to byście miały świadomość, że wasza waga jest tylko i wyłącznie waszą sprawą, a nie fatalnych genów! Więc musimy wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć:)
  • awatar wenja: @Lonia♥: Rozumiem, że twoja koleżanka może mieć szerokie biodra i jest to genetyczne. Czasami szerokość bioder nie wynika z budowy miednicy, może ją kształtować tkanka tłuszczowa, ale musiałbyś ją zobaczyć w gaciach:) i wtedy można ocenić. Polecam Ci mój wpis Złote myśli tam podaję ciekawą informację o szerokich biodrach
Pokaż wszystkie (1) ›
 

wenja
 
Pamiętacie pierwsze top modelki:) Ja lubiłam Kasie, bo była taka strasznie ambitna
Pokaż wszystkie (1) ›
 

wenja
 
  • awatar Nkfn: czuję się zainspirowana :D Zapraszam do siebie w wolnym czasie. =))
Pokaż wszystkie (1) ›
 

wenja
 
Mam dla was informację , która z pewnością będzie zaskakująca. Otóż ostatnio, kiedy siedziałam w czytelni i zgłebiałam swoją wiedzę o człowieku natknęłam się na ciekawy naukowy artykuł. Dotyczył on zasadności szerokich bioder u kobiet. Tak więc moje drogie kochane natura tak czy owak będzie w ewolucji dążyła do tego, aby kobiety miały coraz szersze biodra. Badania dowodzą, że dzieci kobiet o dużych wymiarach biodrowych są inteligentniejsze od pozostałych. Dzieję się tak dlatego, że nasze mózgi w dużej mierzę zbudowane są z mieliny, która jest tłuszczem. Mózgi płodów rozwijają się z tłuszczów zawartych w biodrach matki, gdyż jest on najbardziej wartościowy. Teraz już rozumiecie dlaczego kobieta powinna być szeroka w biodrach i mieć otłuszczone uda? Nic nie dzieję się w naszym organizmie bez przyczyny, dlatego warto czasami puścić wodzę refleksji i docenić swoje szerokie biodra:)
 

wenja
 
Dziś zajmę się zagadnieniem tłuszczu. Otóż jako składnik odżywczy ma on bardzo złą sławę. Wszystko przez "okropny" cholesterol. Prawda jest taka, że jeżeli ktoś ma prawidłową frakcję cholesterolu LDL to nie musi obawiać się tłuszczyku. Spożywając białko musimy mieć na względzie, iż trawi się one w obecności tłuszczu. Jeśli go nie będzie białko gnije w przewodzie pokarmowym i może to prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości.

Osobiście muszę wam powiedzieć, że jak widzę w sklepie otłuszczone mleko to krew mnie zalewa. Mleko bez tłuszczu jest jak biała woda. Esencją mleka jest właśnie tłuszczyk.
Kolejnym ciekawym aspektem jest fakt, iż ludzie obwiniają właśnie tłuszcz za wycięcie woreczka żółciowego, a tym czasem jest odwrotnie. Kiedy unikamy potraw tłustych to żółć, którą produkuje wątroba zalega w tym woreczku powodując jego patologię. Jeżeli w pokarmie nie ma tłuszczu to ta żółć nie wypływa i gromadzi się tam. To powoduję, że prędzej czy później wytną nam woreczek.
Warto więc zastanowić się czy uniknie tłuszczu jest rozsądne i czy słuchanie tego co mówią w telewizji jest słuszne?
 

wenja
 
Pokaż wszystkie (2) ›
 

wenja
 
Każda z nas jest inna! Mało odkrywcze, ale musiałam o tym wspomnieć ze względu na charakter tego wpisu. Otóż opiszę wam typy motoryczne. Nasze mięśnie zbudowane są w większości albo z włókien warunkujących pracę wytrzymałościową, albo siłowo - szybkościową. Radzę wam moje drogie, abyście zastanowiły się nad tym czy jesteście typami siłowo - szybkościowymi ( najlepiej wychodzą wam sprinty, macie dużo siły, a wasza wytrzymałość jest bardzo słaba)czy też typami wytrzymałościowymi ( macie słabe oceny z krótkich biegów, macie problemy z dynamiką, słaby czas reakcji, natomiast później się męczycie w biegu niż wasze koleżanki).
Ta wiedza pozwoli wam zrozumieć do jakiej pracy wasz organizm jest najlepiej przystosowany. Dzięki temu wykorzystując swoje atuty możecie ulepszać swoje treningi.
Jak macie pytania związane z tym wpisem to dawajcie, bo nie dam rady opisać tutaj wszystkiego, muszę znać konkretny przykład!